Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Podsumowanie I Grand Prix Wielkopolski w kategorii młodziczek i młodzików – Lubasz 10.09.2022.

Podsumowanie I Grand Prix Wielkopolski w kategorii młodziczek i młodzików – Lubasz 10.09.2022.

W dniu  10 września br. w Lubaszu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików. Do turnieju przystąpiło 36 młodziczek oraz 48 młodzików. Nasz Okręg Południowej Wielkopolski reprezentowała grupa 7 zawodników z 3 klubów.

Wielkim sukcesem zakończył się turniej w kategorii młodzików, w którym pojedynek o 1 miejsce rozegrało dwóch zawodników z naszych klubów.  Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się zawodnik Filip Pioch z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski, który jako zwycięzca eliminacji wojewódzkiej uzyskał awans do turnieju głównego Grand Prix Polski młodzików, a tuż obok niego na podium stanął Piotr Kuczyński z UKS ŻAKI Taczaków. Pozostali dwaj zawodnicy tj. Tymon Kokot z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski oraz Marcel Sokołowski z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie zostali skalsyfikowani na miejscach w przedziale 17-20.

W grupie dziewcząt zawodniczki z naszego okręgu zajęły kolejno miejsca:

5m. Agata Strzelczak – LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski

7m. Franciszka Dudzińska – LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

17-20m. Nadia Spławska – LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

W turnieju nie wystąpiła zawodniczka Aleksandra Nawrocka z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, która z racji wysokiej lokaty w rankingu ogólnopolskim młodziczek, posiada już limit imienny uprawniający do bezpośredniego udziału w Grand Prix Polski i niemogła starować w powyższych kwalifikacjach wojewódzkich.

Zawodnikom gratulujemy sukcesu i czekamy na dobre wiadomości z  Grand Prix Polski młodziczek i młodzików, które odbędą się w Zielonej Górze w dniach od 23 do 25 września 2022 roku.

Top