Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Podsumowanie Mistrzostw Wielkopolski żaczek i żaków w tenisie stołowym, Raszków 22.05.2022

Po trzech ostatnich tytułach Wicemistrza  w kategorii młodziczek, w końcu Aleksandra Nawrocka z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie w swojej wiekowo kategorii żaczek sięgnęła po najwyższe trofeum w województwie i zdobyła Indywidualne Mistrzostwo Wielkopolski żaczek na 2022 rok!

W niedzielę 22 maja br. w Raszkowie obyły się Mistrzostwa Wielkopolsk żaczek i żaków. Organizatorem Mistrzostw był Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego oraz Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie. Patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Pan Piotr Walkowski, który ufundował okazałe puchary.

W pierwszej części Mistrzostw przeprowadzono turniej kwalifikacyjny, z którego dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki uzyskały awans na Mistrzostwa Polski żaczek i żaków, które odbędą się w Olkuszu w dniach 3-5 czerwca 2022 roku.

Piotr Kuczyński z UKS Żaki Taczanów zajął 2 miejsce i uzyskał awans na Mistrzostwa Polski żaków!  Gratulacje!

Pozostali nasi zawodniczy w turnieju kwalifikacyjnym zajęli kolejno miejsca:

4 miejsce – Nadia Spławska z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

5 miejsce – Marcel Sokołowski z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

W drugiej części Mistrzostw przeprowadzany został turniej mający na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski w kategorii żaczek i żaków. W tym turnieju udział wzięli: – w kategorii żaczek: 2 najlepsze zawodniczki z powyższych kwalifikacji wojewódzkich, które uzyskały awans na Mistrzostwa Polski oraz  zawodniczki posiadające limit imienny z rankingu ogólnokrajowego, które wcześniej zapewniły już sobie udział w Mistrzostwach Polski żaczek, tj.:

NAWROCKA Aleksandra – LKS Orzeł Wysocko Wielkie

WIECZOREK Zuzanna – KS Polonia Śmigiel

SPŁAWSKA Lena – LKS Orzeł Wysocko Wielkie

DUDZIŃSKA Franciszka – LKS Orzeł Wysocko Wielkie

– z kolei w kategorii żaków w turnieju o Mistrza  Wielkopolski udział wzięło także 2 najlepszych żaków z powyższych kwalifikacji wojewódzkich do Mistrzostw Polski w tym Piotr Kuczyński z UKS ŻAKI Taczanów oraz  zawodnicy posiadający limit imienny z rankingu ogólnokrajowego, którzy wcześniej zapewnili już sobie udział w Mistrzostwach Polski żaków, tj.:

KWIECIŃSKI Hubert – Wicher Lisiec Wielki

MATKOWSKI Piotr – Pionier GOKiS Kleszczewo

GRZELIŃSKI Piotr – UKS Maraton Moskurnia

W turnieju o tytuł Mistrza Wielkopolski zawodnicy rozegrali turniej „każdy z każdym”.

Finalnie nasi zawodnicy z Okręgu Południowa Wielkopolska na Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski zajęli kolejno miejsca:

8m. Sokołowski Marcel – LKS Orzeł Wysocko Wielkie

Po turnieju indywidualnym został przeprowadzony „Turniej deblowy par klubowych”. Turniej został przeprowadzony systemem pucharowym. O rankingu zawodników decydowała  suma punktów zawodników tworzących parę klubową.

Z terenu Okręgu Południowa Wielkopolska wystawione zostały 2 drużyny z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie. Sensacyjnie w finale Mistrzostw spotkały się obie drużyny z wysokiego LKSu w składzie: kuzynki Lena i Nadia Spławskie  oraz Aleksandra Nawrocka i Franciszka Dudzińska. Po zaciętym wyrównamy pojedynku lepszą okazała się być para: Aleksandra Nawrocka i Franciszka Dudzińska, które zdobyły tytuł Mistrza Wielkopolski par klubowych w grze deblowej żaczek na 2022 roka Lena Spławska i Nadia Spławska zdobyły tytuł Wicemistrza Wielkopolski par klubowych w grze deblowej żaczek na 2022 rok.