Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Mistrzostwa Wielkopolski żaczek i żaków w tenisie stołowym na rok 2022

Mistrzostwa Wielkopolski żaczek i żaków w tenisie stołowym na rok 2022

W dniu 22 maja br. od godz. 10:00 w Raszkowie odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski żaczek i żaków  w tenisie stołowym na rok 2022.

Organizatorem jest Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu oraz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie.

W pierwszej części zawodów przeprowadzony zostanie turniej kwalifikacyjny mający na celu wyłonienie dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki, którzy uzyskają awans na  Mistrzostwa Polski żaków i żaczek, które odbędą się w Olkuszu w dniach 3-5 czerwca 2022 roku.

W drugiej części tenisowych zmagań przeprowadzany zostanie turniej mający na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski w kategorii żaczek i żaków. W Mistrzostwach tych udział weźmie po dwóch najlepszych zawodników z kwalifikacji wojewódzkich oraz  zawodniczy posiadający już limit imienny z racji wysokich miejsc w rankingu ogólnopolskim, którzy mają już zapewniony udział w zbliżających się Mistrzostwach Polski. W zaszczytnym gronie zawodników posiadających taki limit znajdują się aż 3 podopieczne trener Małgorzaty Dudzińskiej, tj.  NAWROCKA Aleksandra, SPŁAWSKA Lena, DUDZIŃSKA Franciszka z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz GRZELIŃSKI Piotr z klubu UKS MARATON Moskurnia –  podopieczny trenera Przemysława Olejnika.

Zawodnikom życzymy powodzenia, a sympatyków tenisa zapraszamy w niedzielę do Raszkowa. 

Top