Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Podsumowanie Mistrzostw Wielkopolski młodziczek i młodzików – Lisiec Wielki, 14-05-2022

W dniu 14 maja 2022 roku w miejscowości Lisiec Wielki obyły się kwalifikacje do Mistrzostw Polski młodziczek i młodzików oraz turniej mający na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski w kategorii młodziczek i młodzików. W sumie w każdej kategorii startowało po 32 najlepszych zawodniczek oraz zawodników z Wielkopolski.

Udział w tej imprezie wzięło siedmiu zawodników z naszego Okręgu Południowa Wielkopolska: Franciszka Dudzińska, Amelia Kucharska, Aleksandra Nawrocka, Nadia Spławska-  z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, oraz Agata Strzelczak i Filip Pioch z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski.

Dużym sukcesem zakończył się turniej kwalifikacyjny dla Aleksandry Nawrockiej z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, która ogrywając zawodniczkę rozstawioną z Nr 1 uzyskała awans do turnieju głównego Mistrzostw Polski młodziczek, który odbędzie się w dniach 27-29 maja w Dębicy.

W drugiej części zawodów przystąpiono do rywalizacji mającej na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski. W kategorii młodziczek turniej ten odbył się pomiędzy dwoma najlepszymi zawodniczkami z wyżej opisanych kwalifikacji i jedną zawodniczką posiadającą  limit z uwagi na bardzo wysokie miejsce w rankingu ogólnopolskim. Zawodniczki te zagrały turniej „każda z każdą”. Aleksandra Nawrocka nie zdołała pokonać najwyżej sklasyfikowanej zawodniczki z limitem ogólnokrajowym i ostatecznie wywalczyła Wicemistrzostwo Wielkopolski młodziczek na 2022 rok.

Bliski powtórzenia wyczynu Aleksandry Nawrockiej był Filip Pioch z klubu LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolskiktóry uplasował się na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski młodzików na 2022 rok.

W rywalizacji indywidualnej pozostali nasi zawodnicy zajęli kolejno miejsca:
– w przedziale 9-12 miejsce uplasowali się: Franciszka Dudzińska i Amelia Kucharska, Marcel Sokołowski z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz Agata Strzelczak z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski,
– w przedziale 13-16 miejsce uplasowała się Nadia Spławska z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie

Po rywalizacji indywidualnej przeprowadzono turniej drużyn klubowych. Z Okręgu Południowa Wielkopolska wystartowały dwie drużyny z klubu LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie. Do rywalizacji zgłosiło  się w sumie 13 drużyn, a turniej rozegrany został systemem pucharowym. Już w meczu o wejdzie do półfinału spotkały się obydwie drużyny z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, i jedna z nich musiał odpaść. Finalnie drużyna w składzie Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska przeszły kolejny etap turnieju i uległy tylko w finale drużynie ze Śmigla, zdobywając dla klubu LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie tytuł Drużynowego Wicemistrza Wielkopolski młodziczek na 2022 rok.

Jest to ogromny sukces zawodników Naszego Okręgu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.