Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Podsumowanie Mistrzostw Wielkopolski kadetek i kadetów – Poznań, 10-04-2022.

Podsumowanie Mistrzostw Wielkopolski kadetek i kadetów – Poznań, 10-04-2022.

W dniu 10 kwietnia 2022 roku w Poznaniu obyły się kwalifikacje do Mistrzostw Polski kadetek i kadetów oraz turniej mający na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski w kategorii kadetek i  kadetów. Udział w tej imprezie wzięło trzech zawodników z naszego Okręgu Południowa Wielkopolska: Gabriela Lubieniecka i Franciszek Mielcarek z klubu LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz Stanisław Szóstak z LZS Olszowa .

Franciszek Mielcarek osłabiony po tygodniowej przerwie związanej z chorobą zajął 6 miejsce w Wielkopolsce, a Stanisław Szóstak uplasował się na 13 miejscu.

Z kolei Gabriela Lubieniecka zwyciężyła bez straty seta turniej kwalifikacyjny i uzyskała awans na Mistrzostwa Polski kadetek. W drugiej części zawodów przystąpiono do rywalizacji mającej na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski. W kategorii kadetek turniej ten odbył się pomiędzy dwoma najlepszymi zawodniczkami z dzisiejszych kwalifikacji i trzema zawodniczkami posiadającymi limit z uwagi na bardzo wysokie miejsca w rankingu ogólnopolskim. Zawodniczki te zagrały turniej „każda z każdą”. Gabriela Lubieniecka pokonała trzy bardzo mocne zawodniczki i uległa tylko nieznacznie najwyżej sklasyfikowanej w Wielkopolsce zawodnicze z klubu KS POLONIA Śmigiel i dzięki temu uzyskała tytuł Wicemistrza Wielkopolski.

Jest to duży sukces zawodnika naszego okręgu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.