Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Podsumowanie Mistrzostw Wielkopolski żaków.

Podsumowanie Mistrzostw Wielkopolski żaków.

W dniu 19 maja 2021 roku w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski żaków połączone z eliminacjami do Mistrzostw Polski, które to odbędą się z dniach 29-30 maja w Ostródzie.

Nasz Okręg Południowej Wielkopolski reprezentowało w tej imprezie w sumie 10  zawodników. Najliczniejszą grupę stanowili zawodniczy z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego prowadzonej przez LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie w składzie : Franciszka DUDZIŃSKA (2011), Aleksandra NAWROCKA (2011), Lena SPŁAWSKA (2011), Nadia SPŁAWSKA (2011), i Marcel SOKOŁOWSKI (2011).  Klub LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski reprezentowało 2 zawodników: Agata STRZELCZAK (2010) oraz Filip PIOCH (2010) oraz po jednym zawodniku: z UKS CHROBRY Gizałki – Patryk FILIPIAK; z UKS PIAST Ostrzeszów – Jakub KARKOSZKA (2011); z UKS ŻAKI Taczanów – Piotr KUCZYŃSKI (2012)

W pierwszej części został przeprowadzony turniej kwalifikacyjny dający awans do Mistrzostw Polski. W tym turnieju zawodniczki z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego w komplecie przeszły pierwsza fazę zawodów wygrywając wszystkie mecze 3:0 i zameldowały się w pierwszej ósemce turnieju. Najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Nawrocka która wygrywając eliminacje uzyskała awans na Mistrzostwa Polski żaczek. Kolejne zawodniczki zajęły miejsca: Lena Spławska – 4 m.Franciszka Dudzińska i Nadia Spławska uplasowały się w przedziale 5-6. Z kolej Agata Strzelczak z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski zajęła miejsce w przedziale 9-12. Po turnieju kwalifikacyjnym rozegrano dodatkowe mecze o Mistrza Wielkopolski. W tym dodatkowym turnieju wystąpiły 4 najlepsze zawodniczki z wielkopolski. Najlepiej wśród dziewcząt z naszego Okręgu wypadła Aleksandra Nawrocka z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie ulegając tylko jednej zawodnicze z Lubonia, która w rankingu ogólnopolskim plasuje się na 6 pozycji w kraju. Ola przegrała ten jeden mecz, lecz swoją grą napędziła strachu faworytce turnieju pokazując, że nie odstaje zbyt umiejętnościami i pokazała, że będzie się liczyć w czołówce polskich żaków kolejnym sezonie.

W grupie chłopców najlepszym z Południowej Wielkopolski okazał się zawodnik z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski – Filip Pioch, który zajął wysokie 3 miejsce i wywalczył brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski żaków. Pozostali zawodnicy tj: Piotr Kuczyński – miejsce 9-12, a Jakub Karkoszka z UKS PIAST Ostrzeszów oraz Marcel Sokołowski z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie uplasowali się w przedziale  13-16, a Patryk Filipiak z UKS CHROBRY Gizałki rozgrywki zakończył w przedziale 17-24.  W kategorii chłopców z naszego Okręgu żaden zawodnik nie zapewnił sobie awansu na Mistrzostwa Polski.

Zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!

Top