Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Podsumowanie Mistrzostwa Polski Młodzików w Dębicy.

Podsumowanie Mistrzostwa Polski Młodzików w Dębicy.

W dniach 14 – 16  maja w Dębicy obyły się Mistrzostwa Polski młodzików.

Nasz Okręg Południowej Wielkopolski reprezentowały w sumie 2 zawodniczki z Akademii Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie tj. Amelia Kucharska oraz Gabriela Lubieniecka, a z całego województwa wielkopolskiego awans do tej imprezy uzyskało 3 zawodników oraz 3 zawodniczki w grach indywidualnych oraz 2 klubowe drużyny dziewcząt.

W pierwszym dniu rywalizacji rozegrano turniej drużyn klubowych. W sumie z naszego Okręgu wystartowała jedna drużyna w powyższym składzie i była to jedna z dwóch drużyn dziewczęcych z województwa wielkopolskiego. Z kolei w grupie chłopców nie było żadnej drużyny z naszego województwa. Zawodniczki z Wysockiego klubu miały pecha i w pierwszej rundzie trafiły do grupy gdzie występowała drużyna z Gdowa, która była rozstawiona z numerem 1 i która to finalnie zwyciężyła cały turniej, a z grupy do dalszego etapu wychodziła niestety tylko jedna drużyna.

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja w grach pojedynczych. W Indywidulanych Mistrzostw Polski rywalizowało ze sobą 64 najlepszych zawodników i 64 najlepsze zawodniczki z kraju. Z naszego Okręgu awans do tego turnieju uzyskała tylko Gabriela Lubieniecka.

Mistrzostwa zostały rozegrane systemem pucharowym (po przegranym meczu zawodnik odpada z walki o wyższe miejsca). W pierwszym meczu Gabriela Lubieniecka trafiła na wyżej rozstawioną zawodniczkę z Zielonej Góry, którą w pięknym i zaciętym pojedynku pokonała 3:0. W kolejnym meczu Gabrysia trafiła na zawodniczkę rozstawioną z numerem 6 z Działdowa, którą mimo dobrej gry nie zdołała pokonać ulegając 0:3.  Porażka ta wykluczyła Gabrysię z gry o wyższe lokaty i finalnie została sklasyfikowana w przedziale 25-32. Należy dodać, że jest to najlepszy wynik z wielkopolski. Pozostałe dwie dziewczynki z naszego województwa uplasowały się w przedziale 33 – 48.

Wyniki na: https://www.pzts.pl/wydarzenia/mistrzostwa-polski-mlodzikow-20-21/

Top