Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > I Grand Prix Polski żaczek i żaków – Kraków

I Grand Prix Polski żaczek i żaków – Kraków

W dniach 7 -9 maja w Krakowie obyło się I Grand Prix Polski żaczek i żaków. W imprezie udział wzięło w sumie 87 dziewczyn oraz 94 chłopców z całej Polski.

Nasz Okręg Południowej Wielkopolski reprezentowało w sumie 8 zawodników. Z Akademii Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie startowało 5 zawodników: w tym 4 dziewczynki: Franciszka Dudzińska, Aleksandra Nawrocka, Lena Spławska, Nadia Spławska oraz 1 zawodnik Marcel Sokołowski. Z klubu LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski startowało 2 zawodników: Agata Strzelczak oraz Filip Pioch a z klubu UKS PIAST Ostrzeszów zawodnik Jakub Karkoszka.

W pierwszym dniu turnieju eliminacyjnego wystartowało 7 naszych zawodników. Lena Spławska z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie nie musiała rywalizować, gdyż zapewniła sobie bezpośredni awans do turnieju głównego wygrywając kwalifikacje wojewódzkie.

Ciężką rywalizację w turnieju eliminacyjnych przeszła tylko jedna nasza zawodniczka Aleksandra Nawrocka z LKS ORZEŁ Wysock Wielkie, która w pięknym stylu wygrała wszystkie cztery swoje pojedynki 3:0 i dzięki temu weszła do turnieju głównego, gdzie dołączyła do niej wspomniana  wcześniej Lena Spławska.

W turnieju głównym I Grand Prix Polski  rywalizowały ze sobą 64 najlepsze zawodniczki w kraju. Finalnie nasze dziewczynki znalazły się w połowie stawki zajmując miejsca w przedziale 33 – 40 miejsce.

Wyniki na: https://www.pzts.pl/wydarzenia/grand-prix-polski-zakow-20-21/

Top