Jesteś tutaj
Główna > Bez kategorii > Podsumowanie I Grand Prix Wielkopolski żaków i żaczek.

Podsumowanie I Grand Prix Wielkopolski żaków i żaczek.

W dniu 1 maja 2021 r. w Złotowie odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w kategorii żaczek i żaków (roczniki 2010 i młodsi). Ogólnie w zawodach udział wzięło 36 zawodniczek oraz 26 zawodników z całej wielkopolski.

Z naszego okręgu „Południowej Wielkopolski” w turnieju wystartowało w sumie 9 zawodników w 4 klubów. Najliczniejszą grupę stanowili zawodnicy z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego przy LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie – w sumie 5 zawodników; następnie 2 zawodników z klubu UKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski oraz po 1 zawodniku z klubów UKS PIAST Ostrzeszów oraz UKS ŻAKI Taczanów.

W kategorii dziewcząt najlepszą z naszego okręgu oraz zwyciężczynią całego turnieju, okazała się LENA SPŁAWSKA z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie. Jest to ogromy sukces tej zawodniczki dający jej bezpośredni udział w I Grand Prix Polski, który odbędzie się w dniach 7 – 9 maja w Krakowie. Turniej dziewcząt został zdominowany przez naszych zawodników, gdzie w pierwszej szóstce tej imprezy stanowiły w sumie 4 zawodniczki z klubu LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie, które zajęły kolejno: 3m.i brązowy medal  ALEKSANDRA NAWROCKA, 5m. NADIA SPŁAWSKA, 6m. FRANCISZKA DUDZIŃSKA. Z kolei AGATA STRZELCZAK z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski zajęła 9 miejsce.

W kategorii chłopców najlepszym z naszego Okręgu okazał się FILIP PIOCH z LKS TAJFUN Ostrów Wielkopolski, który zajął bardzo wysokie 2 miejsce i srebrny medal.  Pozostali zawodnicy uplasowali się kolejno na miejscach:  4m. JAKUB KARKOSZKA z UKS PIAST Ostrzeszów, 8m. MARCEL SOKOŁOWSKI z LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie oraz 9m. najmłodszy nasz zawodnik z PIOTR KUCZYŃSKI z klubu UKS ŻAKI Taczanów.

Gratulujemy wszystkim pięknej postawy i wysokich miejsc.

Pełne wyniki na : https://www.wzts.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=2764&akcja=artykul

Top